„Petef”.

W sali projekcyjnej tej ajencyi mieliśmy sposobność ujrzenia kilku obrazów.

Pierwszym z nieb był zatytułowany „Jego drugie ja ".

Istnieje przepiękna nowelka H. Sienkiewicza: „U źródła", w której odrzucony przez bogatych rodziców młody, ubogi chłopiec zapada w ciężką niemoc i w malignie przeżywa czarowny sen o szczęściu.

 

Na tym samym doskonałym pomyśle opracowany został, przez wytwórnię „ Saszafim“ obraz świetlny pod wyżej zaznaczonym tytułem: Jego drugie „ja" w którym, pod działaniem maszyneryi wynalazku dr. Luciusa, jaźń młodego inżyniera, Buergera, ulega rozdwojeniu. Podwójne życie okazuje się jednak nie do zniesienia dla obydwóch sobotwórów; następuje ostateczne starcie... strzał i... chory budzi się w szpitalu, by się dowiedzieć, że to wszystko było majaczeniem tylko, zaś przyczyną choroby nie była bynajmniej rewolwerowa kula, lecz porażenie prądem, przy nieostrożnem zetknięciu się z dynamo maszyną.

 

Rolę podwójną sobotwórów odtworzył nieznany nam z nazwiska aktor—więcej niż dobrze; niemniej dobra była gra Magdy Soni, w roli narzeczonej inżyniera.

 

Wystawa bogata, przy bardzo ciekawych zdjęciach zaułków jakiegoś starożytnego miasta.

 

Kino, 10-04-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.