Nowości paryskie.

W Paryżu w ostatnim tygodniu cieszyły się znacznem powodzeniem filmy następujące:

 

„Syrena" (Gaumont) ze znakomitą Liną Caralieri w roli głównej. Obraz przedstawia przygody słynnej kurtyzany, która doprowadza do upadku i ruiny młodego arystokratę. Ojciec przekonawszy się, że syn jest przestępcą kryminalnym, każę go aresztować, a wtedy kurtyzana, sprawczyni wszystkich nieszczęść, odbiera sobie życie.

 

„Chrześniak wojenny” (Gaumont). Jest to wesoła farsa, osnuta na tle wojny, a przedstawiająca ucieszne qui pro quo małżeńskie. Dużo wdzięku, jeszcze więcej komicznych sytuacyi, doskonała gra, bawiły przez szereg wieczorów Paryż, a niedługo pobudzać będą do śmiechu i Warszawę.

 

„Oko z Saint-Yves” (Pathe) dramat psychologiczny na tle życia Bretanii. Wspaniałe sceny podczas burzy na morzu urozmaicają akcyę i dają doskonałe efekty.

 

„Panna Chijfon'' (Pathć) ze znakomitą artystką Musidorą na czele. Obraz z życia modystek, osnuty na konfliktach miłosnych. Śliczna wystawa i doskonały scenaryusz podnoszą wartość obrazu.

 

Kino, 10-04-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.