Trianon (przy ulicy Sienkiewicza)

„Najukochańsza żona Maharadży”.

Obraz ten nie jest nowością. Postokroć razy lepiej jednak zobaczyć rzecz starą, lecz dobrą, aniżeli najnowsze choćby „sensacyę" lecz w rodzaju: „Urny Semiramidy", „Don Juana", „Panny Lidy" i t. p. Ci, którzy filmy tej nie widzieli jeszcze—mają sposobność jej ujrzenia, ci, którzy ją już znają—skorzystają niewątpliwie ze sposobności zobaczenia jej raz jeszcze. Bo dzieło to jest istotnie piękne, barwne, o zajmującej i wzruszającej treści. Gunnar Tolnaes, jako maharadża, olśniewa pięknością swej postaci pełnej godności i męskiej siły. Lili Jakobsen, jako jego wybrana i ukochana żona, porywa urokiem słodyczy i kobiecości.

O tem, że grają oboje po nad zwykłą miarę dobrze—niema potrzeby chyba dodawać. Wytwórnia „ Nordisk " już nas do tego przyzwyczaiła, że tam zespół, reżyserya i wystawa są zawsze pierwszorzędne.

*

Od piątku w „Trianon" demonstrowany będzie obraz

Odetta"

z Francescą Bertini w roli tytułowej, która w obrazie tym jaśnieje pełnią swego talentu. Jest to przytem jedna z najpiękniejszych kobiet świata.

 

Kino, 10-04-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.