POGRZEB ŻOŁNIERZY-AKADEMIKOW, POLEGŁYCH W OBRONIE LWOWA. [fotografie]

Dnia 11-go b. m. po nabożeństwie żałobnem na rampie kolei W.-Wiedeńskiej odbyło się wyprowadzenie zwłok żołnierzy-akademików z 36 p. p. (Legia akademicka), poległych w obronie Lwowa.

 

Nazwiska młodych bohaterów:

Józef Henryk Rein, Tadeusz Golian, Kazimierz Dardz:ński, Mieczysław Kozak, Mieczysław Stoliński, Władysław Sujka, Edward Wojtczak, Aleksander Machnicki, Andrzej Ryx, Józef Romuald Kulesza, Maryan Psyk, Stanisław Zembrzuski, Aleksander Labentowicz, Witold Witkowski.

Tygodnik Ilustrowany, 19-04-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.