Colosseum — „Protea“.

Czyli „Kobieta-djabełu, albo jeszcze inaczej, bardziej sensacyjnie: „Djabeł — o sercu Anioła".

Jest to, jak zapowiadają anonse: „obraz awanturniczy" {film d'avantures) francuskiej wytwórni „ Pathe " .

Jeżeli uznamy słuszność orzeczenia, iż każdy utwór jest dobry — za wyjątkiem nudnego, to filma „Protea” — jest dobra. Bardzo nawet. Aczkolwiek niema w niej żadnej treści, zapasy, jakie się toczą pomiędzy „szlachetną" Proteą i jej towarzyszem Teddym, a „nikczemnym” Ralfem hrabią de St. Remy — są naprawdę zajmujące, zaciekawiają.

Mówiąc nawiasem, ów hr. Ralf w gronie swych towarzyszów wypraw łotrowskich jest znany jako „baron Probicńsky” ,co jest bądź co bądź dowodem, że Francya... o nas pamięta.

 

Wystawa nader pomysłowa i niezwykła: grobowce, podziemia, tajemnicze przejścia, obracające się posągi, zapadające w dół sklepienia miażdżące swym ciężarem nieszczęsne ofiary... bardzo piękne obrazy gór, morza, lasów i jezior — niewidziana dotychczas technika... sprawiają, że filmę tę do liczby nie banalnych zaliczać w każdym razie należy.

 

Reżyserya i gra zespołu — doskonałe. Dla teatru ludowego jest to widowisko wprost wymarzone.

 

Obrazy wychodziły na ekranie absolutnie bez zarzutu, czysto i wyraźnie.

 

Z kronikarskiego obowiązku zmuszeni jesteśmy zaznaczyć jeszcze, iż demonstrowanie całego obrazu trwało wszystkiego 1 godz. 14 minut, przyczem jedna przerwa pomiędzy trzecim, a czwartym aktem trwała bardzo długo. Colosseum jest najdroższym z naszych kinoteatrów, a jednocześnie daje pokazy najkrótsze. Obawiać się wolno, że gdy cena najtańszego biletu dojdzie do sumy 50-u marek — przedstawienia będą tam... pięciominutowe.

 

Kino, 10-04-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.