Polonja — „Urna Semiramidy".

By pisać recenzye z kino-premjer, trzeba mieć dużo wyrozumiałości i skalę swych wymagań przystosować do przeciętnego poziomu dzieł na ekran rzucanych. Wszystko ma jednak swoje granice, a więc i bezsens filmowych utworów powinien mieć swoje krańce, których przekraczać nie wolno.

 

Autor „Urny Semiramidy” te granice przekroczył. W całym scenaryuszu utworu tego niema nawet cienia rzeczywistości. To też całość śmiertelnie nuży, zanudza. Sennie wlokącą się akcyę próbują ożywić bogate pochody, rytmiczne tańce, walki gladyatorów... lecz wszystko to jest sztuczne, nienaturalne, papierowe i beztreściwe.

 

Filma ta jest dziełem wytwórni „ Messter Film ", zaś własnością ajencyi „Sfinks". Towarzystwo to ongi miewało o wiele lepsze filmy...

 

Sala w dniu premjery, zaledwie w połowie była zapełniona. Publiczność, zrażona demonstrowaniem co raz to gorszych film, zaczyna omijać teatrzyk ten, aczkolwiek jego widownia jest jedną z najwytworniejszych.

 

Kino, 10-04-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.