Kino-teatr „Polonja".

Dziś benefis Czesławy Siekierzyńskiej, dyrektortowej i reżysera teatru. Oprócz doborowych obrazów grana będzie arcywesoła operetka w 1 m akcie „Narzeczony w koszu". Wnioskując z sympatii, jaką cieszy się ta popularna artystka w naszem mieście, powodzenie wieczoru zapewnione.

 

Ten wyraz sympatii i życzliwości słusznie się dyr. Siekierzyóskiej należy za jej wybitne zdolności artystyczne; zna ją bowiem nasza publiczność teatralna jako artystkę wysoce uzdolnioną, jedną z najlepszych się charakterystycznych naszych scen. P. Stekierzyńską dobrze poznał Lublin w tym względzie, zarówno na scenie Teatru Wielkiego, jakoteż później „Czarnego Kota", a obecnie „Polonji".

 

Ziemia Lubelska, 22-03-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.