Z Teatru Nowości.

„Matylda St. Claire i Michałowski zaaresztowani na granicy!...” Taka sensacyjna choć nieprawdopodobna wieść obiegła onegdaj Kraków. Dyrektorzy Teatru Nowości, gdzie słynni artyści po raz pierwszy mieli wystąpić — rwali sobie włosy z głowy, publiczność tem dumniej zbiegła się do teatru, snując najrozmaitsze przypuszczenia i kombinacye na temat najnowszego aresztowania na granicy. Tesame tłumy pospieszyły też i wczoraj wieczór na premierę. Na scenie ukazała się wreszcie sensacya wnia: Matylda St. Claire, witana frenetycznemi oklaskami i powodzią kwiatów. Wspaniały repertuar, który zaprodukował i nam pana St. Clair utwierdził nas w jak najlepszem mniemaniu o tej niepospolitej artystce.

Seweryn Michałowski, to recytator i humorysta pierwszej klasy. Jego deklamacye posiadają głęboką literacką wartość, a interpretacya stoi na wyżynie artystycznej twórczości

 

Obfity a piękny program obfituje w prawdziwe atrakcye. Jest nią w pierwszym rzędzie Nina Marin, fenomenalna tancerka słowiańska w charakterystycznyeh popisach narodowych tańców kroackich, czeskich i morawskich. Trupa gimnastyczna Aenos popisuje się w trudnych produkcyach, w których udział bierze i mały karzełek. Cermelini pokazuje nowe a ciekawe sztuczki, Bracia Trodys, żywe automaty-ludzie wzbudzają wesołość na sali, a Certa Schlosser gra prześlicznie na skrzypcach.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 04-07-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.