Zjednoczenie Rozmaitości z teatrem Polskim.

Donoszą nam z Warszawy: W historyi pierwszej sceny polskiej zaszedł wypadek niemałej doniosłości. Oto zrzeszenie artystów teatru Rozmaitości podpisało umowę z zarządem towarzystwa akcyjnego budowy i eksploatacyi teatrów p. t. „Teatr Polski". Zrzeszenie artystów naszego dramatu obejmie teatr Polski natychmiast t. j. od dn. 1 lipca i rozpoczyna na tej scenie przedstawienia zaraz, niezależnie od widowisk na własnej scenie.

 

Jest to fakt niezwykłej doniosłości. Teatr Rozmaitości rozporządza wprost skarbami w dziedzinie rekwizytów i kostyumów stylowych, tem samem zrzeszenie artystów Teatru Rozmaitości może bez wielkich wkładów podejmować wystawę sztuk wystawowych. Również wartość starych płócien (w Teatrze Wielkim i Rozmaitości), na których można malować dekoracye, przedstawia wartość olbrzymią. Na czele Teatru Polskiego stanie prawdopodobnie p. Józef Kotarbiński jako kierownik literacki.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 02-07-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.