Teatr Polski w Ogrodzie Potockiego w Poznaniu.

We wtorek „Wesele Foasia” z krotochwila R. Ruszkowskiego, ciesząca się z powodu szalonego humoru wzrastającem powodzeniem.

 

W czwartek po raz pierwszy wystąpią na naszej scenie po kilkuletniej niebytności w kraju dyr. Młodziejowska w roli Cecylji i p. Szczurkiewicz jako Major w komedii swojskiej J. Korzeniowskiego pt. „Panna Mężatka”. Dalszą obsadę tworzę pp. Wysocka. Kopczyński i Andrzejewski.

Próby odbywają się codziennie; reżyseria dokłada wszelkich starań, aby sztukę całą skoncentrować około jednej zasadniczej idei: wywołania pogodnego nastroju, o który tak trudno w dzisiejszych czasach; mając również na względzie i zachowanie stylu z pierwszej połowy 19. stulecia, przygotowuje się więc meble i kostiumy według ścisłych wzorów, by dać możliwie wierny obraz saloniku naszych prababek z minionej epoki. Nad całością wykonania czuwa dyr. Szczurkiewicz, który reżyseruje tę sztukę. Bilety można już nabyć w magazynie instrumentów muzycznych p. St. Pełczyńskiego przy ulicy Rycerskiej 40.

 

Początek przedstawień o godz. kwadrans na 8-ma.

 

Kurjer Poznański, 04-06-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.