Ś. p. Zofja Trapszowa.

Znana artystka dramatyczna Zofja Trapszowa zmarła d. 24 marca r. b. w 46 r. życia. Jako wybitna siła na polu ról charakterystycznych ś. p. Trapszowa przez szereg lat była ozdobą Teatru Rozmaitości.

Zawód aktorski rozpoczęła w r. 1889 pod dyrekcją ś. p. Teksla. Następnie kolejno pracowała w Łodzi, w Teatrze Ludowym, Małym w Warszawie aż do r. 1912, kiedy wstąpiła w poczet artystów Teatru Rozmaitości. Ś. p. Trapszowa cieszyła się dużym uznaniem i sympatją tak wśród bywalców teatralnych, jak i publiczności. Osierociła dwie córki, z których Z. Zarembianka jest artystką Teatru Letniego.

Świat: pismo tygodniowe ilustrowane, 06-04-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.