PREMIERA W TEATRZE "NOWOŚCI"

Przy kompletnie wyprzedanej sali odbyła się premiera wspaniałego programu rozmaitości. Trudno naprawdę o lepszy dobór programu, o świetniejszy zespół artystów, z jakim wystąpił wczoraj "Teatr Nowości". Dość powiedzieć, że na czele drużyny stoi znakomita pieśniarka Józefa Borówska i ulubieniec polskiej publiczności Józef Solnicki. Borowska, której kilka lat Kraków nie widział — produkuje piosnki, przyjmowane z niebywałym aplauzem. Największe powodzenie osiągnęły piosnki starej Warszawy (zupełnie nowy tekst): O dziewczynie, która stłukła dzbanek i t. p.

Solnicki „robi“ dziada z harmonią, z aktuatnemi kupletami, Wacek Kaliciński wystąpił ze znakomitym „Kongresem pokoju" i „Krakowskim kolporterem Kuryera bardzo ciekawego na jutro“, Staruszkiewicz śpiewa o „ersatzach“ i o tem, „co mamy i czego nie mamy“. Jednym z najlepszych punktów programu był występ znakomitej klasycznej tancerki Ireny Verden, której produkcye są ostatnim wyrazem sztuki tanecznej. Swietna, pikantna jednoaktówka „Dezerter w buduarze damskim", grana przez znakomitą artystkę, p. Maryę Olską, ulubieńca publiczności, dyr. Pilarskiego i Józefa Solnickiego — wzbudzała salwy śmiechu i wesołości.
Od czwartku, dn. 7 do niedzieli włącznie kompletnie nowy program, którego główną atrakcyą będzie „Nora apaszów" z p. Olską i Solnickim w głównych rolach.
Ilustrowany Kuryer Codzienny, 6-02-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.