Występ p. Mechówny.

(P. R.). Partia Gildy w „Rigolecie" poza koloraturą posiada szereg momentów o napięciu dramatycznem i to właśnie stanowi główną trudność wykonania tej partii.

Wczoraj Gildą byla p. Mechówna. Artystka ta rozporządzając głosem o skali obszernej, doskonale wyszkolonym, interpretuje inteligentnie, a frazuje bardzo muzykalnie — przeto zarówno koloraturowa arja „Caronome" jak dramatyczny duet przy końcu aktu III wypadły bardzo dobrze

 

Wogóle wczorajszy występ p. Mechówny do rzędu sukcesów artystycznych zaliczyć można.

 

Zaangażowanie p. Mechówny na scenę naszą wypełnia znakomicie lukę, którą odczuwało się, na dobrą sprawę, od początku sezonu z powodu braku dobrej śpiewaczki koloraturowej. Fakt ten na dobro dyrekcji opery zapisujemy.

 

Wykonawcy innych partii byli wczoraj ci sami, co dawniej: p. Brzeziński — doskonały Rigoletto, p. Hofman — dobry Manfredo, oraz pp. Ostrowski i Tisserautówna — wszyscy przyczynili się do udatnego wykonania tej mocno nadszarpniętej przez ząb czasu opery.

 

Nowa Gazeta, 08-01-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.