Teatr Rozmaitości.

W nadchodzącą niedzielę o godz. 4 po poł. po cenach, do połowy zniżonych, ukaże się komedia Al. hr Fredry „Pan Jowialski" z pp. Micińską, Trapszową, Lorencówną, J. Leszczyńskim, Frenklem,. Rapackim, Januszem i Skarzyńskim.

Na mocy umowy z p. Kaz. Korwin-Piotrowskim, bratem i pełnomocnikiem Gabryeli Zapolskiej, Zarząd Zrzeszenia Teatru Rozmaitości pozyskał wyłączne prawo wystawienia w Warszawie jej znakomitej sztuki p. t. „Carewicz.", która zyskała w Wiedniu wyjątkowe powodzenie.

 

Wczoraj odbyła się próba generalna z nowej czteroaktowej sztuki St. Kozłowskiego „Apostata" odtwzrzającej ciekawe momenty z dziejów rosyjsko-polskich przy końcu XVIII stulecia. Efektowne i dramatyczne sytuacje sztuki wywołałyjuż na próbie silne wrażenie. Główne role plastycznie wychodzą w grze pp. Ludowej (carowa Elżbieta), Ordon-Sosnowskiej (Katarzyna), Węgrzyna (rola tytułowa) i Leszczyńskiego (Stanisław Poniatowski). Inne ważniejsze role odtworzą pp. Weryho, Borodicz, Lorenc, Michałowie; Mroczkowska, Skarzyński. Różański i inni.

 

Sztuka reżyserowana przeż p. Janusza. Nowe dekoracje wykanał p. Kczlowski.

 

Nowa Gazeta, 11-10-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.