Jak długo trwa pocałunek?

Dramaturgowie i autorzy teatrów kinematograficznych wynaleźli nowy, nieznany dotychczas podział pocałunków: na metry. Artysta kinematograficzny nie może „markować" swych pocałunków, jak się to dzieje na scenie. Film musi bowiem posiadać uchwytną a nawet drastyczną mimikę. a więc, co z tego wyniku — I prawdziwe pocałunki

 

Amerykański dziennik „Duluth News", zadał sobie trudu pomiaru rozmaitych pocałunków według długości potrzebnego do ich zdjęcia filmu i doszedł do następujących wcale ciekawych rezultatów:

 

Dla artysty, gdy treścią sztuki jest całus ukradziony, potrzeba 3 metry filmu. Przy pocałunku w rok po ślubie, 25 metrów, przy tak zwanym tai „pocałunku dwóch dusz" aż OO metrów.

 

Dla artystek długość filmu powinna wynosić: przy pocałunku za nowy kapelusz, 6 metrów, ten sam pocałunek „wdzięczności" dla bogatego wujaszka trwać powinien przynajmniej 20 metrów długość pocałunku uwodziciela trwać musi najmniej 60 metrów, podczas gdy całus z odjezdającym drogim krewnym zaledwie tylko jedną minutę.

 

Pocałunek przy powrocie do domu męty trwa przeciętnie 5 metrów.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 15-02-1917

 

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.