O godzinę przedstawień teatralnych

Przedstawienia w obu teatrach miejskich rozpoczynają się o godz. 7 wieczorem. Jest to pora absolutnie zbyt wczesna, dobra może dla przedstawień przeznaczonych dla młodzieży, lecz nie dla publiczności, w której wiele osób zajętych jest do godziny 7 fachowymi obowiązkami. Kraków jest obecnie wielkiem miastom. Dzięki połączeniom tramwajowym połączone są dalekie przedmieścia, ale tem bardziej

początek przedstawień trzeba przesunąć na godz. 7 i pół wieczorem. Obecnie spóźnienia są bardzo liczne. Całe rzędy świecą w pierwszym akcie pustką, która wypełnia się dopiero na pauzie. Może dyrekcya rozpatrzy te motywy i wyznaczy godzinę późniejszą dla przedstawień teatralnych. Wszak w Warszawie przedstawienia rozpoczynają się o godzinie wpół do 9 wieczorem!

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 3 grudnia 1916

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.