Po zgonie śp. Henryka Sienkiewicza

Z powodu zgonu ś. p. Henryka Sienkiewicza powiewają także czarne chorągwie z gmachu Akademii Umiejętności i z lokalu „Klubu prawników i literatów” przy placu Szczepańskim. W szkołach krakowskich niższych i wyższych wczoraj na lekcyach języka polskiego i literatury profesorowie i nauczyciele poświęcili gorące żałobne wspomnienie Zmarłemu. Na murach miasta pojawiły się wczoraj

żałobne karty, donoszące o zgonie śp. Henryka Sienkiewicza, prezesa Generalnego Komitetu pomocy dla ofiar wojny w Polsce, wydane przez krakowski książęco-biskupi Komitet pomocy dla dotkniętych klęską wojny. Żałobne nabożeństwo za spokój duszy wielkiego pisarza odbędzie staraniem powyższego Komitetu w poniedziałek, dnia 20 bm. o 9 rano w kościele NP. Maryi. Prezydyum miasta Krakowa wysłało do wdowy, pani Henrykowej Sienkiewiczowej w Vevey w Szwajcaryi telegram. Również telegramy na ręce rodziny śp. Henryk a Sienkiewicza przesłał Zarząd Główny Tow. Szkoły Ludowej, tudzież Tow. Sztuk Pięknych w Krakowie.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 19 listopada 1916

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.