Ze sceny

Wczoraj wystawiony po raz pierwszy w naszym teatrzyku wojennym Bogusławskiego „Zabobon, czyli krakowiacy i górale”. Kierownictwo teatru sięgnęło więc dla urozmaicenia znowu po rzecz taką, która przekracza znacznie siły obecnego zespołu aktorskiego.

            Sądzimy, że w przyszłości należałoby tego unikać, a dobierać sztuki takie,

któreby w warunkach dzisiejszych naszego teatru mogły zadowolić wymagania publiczności. Pod tym względem nie brak przykładów, na któreby powołać się można. Jesteśmy zdania, że na tej drodze scena nasza dzisiejsza powinna wytrwać a zaskarbi sobie uznanie publiczności.

            O sztuce samej nie piszemy, ponieważ znana jest dobrze z dawniejszych przedstawień.

Kurjer Poznański, 5 listopada 1916

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.