Koncert dla Legionistów

 

odbył się w ich gospodzie przy linii A-B 45 pod artystycznym kierunkiem wysoko ze swej ofiarności na cele filantropijne cenionej pianistki p Ludwiki Grodzickiej. Salę po brzegi wypełnili legioniści z pułków piechoty i artyleryi wraz z oficerami, między którymi był major Merwin. Rozpoczęła b. artystka teatru m. p. Anna Kalużyńska-Freege prawdziwym artyzmem i z właściwym jej przejęciem wykonaną deklamacyą kilku pięknych poematów b. aktualnych, która słuchaczy rozrzewniła i zachwyciła.

Sukces również wielki i gorące oklaski zebrały uczenice p. Grodzickiej pp. G. Alberti i Z. Szrombówna — za odegrane utwory—bądź przez nie same, bądź też w towarzystwie swej nauczycielki. Także pieśni p. Maryi Busiówny przyjęli słuchacze rzęsistymi oklaskami. Koncert zakończyły pieśni z szczerem odczuciem oddane przez p. Władysława Grodzickiego. Przy tej biesiadzie artystycznej podejmowały panie pułkownikowa Wesselowa i int. Rodakowska przy pomocy nadobnych panien sutym-podwieczorkiem legionistów.

 

Cz.

 

Świat: pismo tygodniowe ilustrowane, 01-07-1916

 

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.