Teatr i muzyka.

 

Teatr Wielki był wczoraj wypełniony w znacznej części publicznościa, która przybyła do Warszawy z prowincji na zjazd Kółek rolniczych. Dzięki temu „Kościuszko pod Racławicami" miał wczoraj pożądanych widzów. Oto liczny zastep włościan na drugiem pietrze oraz młodzieży zgromadzonej na paradyzie, tudzież, przedstawiciele sfer obywatelskich i ziemiańkich stanowili niezmiernie mile audytorium, które sposób bardzo gorący reagowało na poszczególne uczuciowe nastroje patriotyczne w pięknej sztuce Anczyca.

 

 

Oklaski entuzjastyczne rozbrzmiewały nietylko po każdym akcie, ale po każdej niemal scenie. zwłaszcza zaś: przysięga Kościuszki na rynku. krakowskim, rzeź w Kozubowie i nobilitacja Bartosza Głowackiego, wywarły potężne wrażenie.

 

Kurjer Warszawski, 05-07-1916

 

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.