Teatr letni w Zakopanem.

 

Jak już donosiliśmy, w pierwszych dniach lipca rozpoczyna gościnę w Zakopanem Teatr letni, zorganizowany przez artystę teatru krakowskiego, p. Wiktora Biegańskiego. Inauguracyjne przedstawienie odbędzie się dnia I lipca, tj. w sobotę, na które złoży się I część „Ks. Sułkowskiego, i „Warszawianka n St. Wyspiańskiego z p. Wandą Siemaszkową w roli Maryi. Podczas przedstawienia znakomity sekstet muzyczny pod artystycznem kierownictwem p. Wiktora Walczyńskiego, wykona A-dur Szopena i polonez Józefa Czapskiego. — W niedzielę dnia 2 lipca wystawia Teatr letni 3-aktową komedyę, „Awanturę", Flers i i Caillaveta z p. Zofią Czaplińską w roli babci. —Czysty dochód z obydwóch przedstawień przeznacza dyrekcya na rzecz inwalidów, pochodzących z Galicyj. Miłą niespodzianką będzie dla melomanów teatralnych wiadomość, iż na reżysera Teatru letniego w Zakopanem, pozyskano wybitnego artystę, reżysera dramatu teatru lwowskiego, p. Fr. Wysockiego.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 20-06-1916

 

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.