Koncert w Teatrze Miejskim.

 

W programie koncertu, urządzonego wczoraj staraniem T. S. L. na rzecz szkół polskich w Chełmszczyźnie, zło­żonym w znacznej części utworów rodzimych, główne wzbudziłaby zajęcie sonata Es-moll Pa­derewskiego, rzecz dostojna, dużej siły twórczej przyodziana w szaty techniki fortepianowej, wła­ściwej temu mistrzowi-wirtuozowi i kompozyto­rowi, lecz niestety: p. Przeorski w ostatniej chwili z powodu niedyspozycyi nie mógł grać. Komitet uprosił w ostatniej chwili p. Drzewiecką, której oczywiście piękna deklamacya nie zdołała zastą­pić sonaty Paderewskiego.

 

         W części wokalnej koncertu wystąpiła z dużem powodzeniem p. Ewa Bandrowska młodziutka jeszcze śpiewaczka, która odśpiewała przy wybor­nym akompaniamencie dra Jachimeckiego szereg pieśni Karłowicza, Jachimeckiego, Niewia­domskiego (aż trzy pieśni!) oraz Liszta, Straussa i Brahmsa, a w końcu programu aryę z opery "Andrea Chenier" Giordano, głosem świeżym i dźwięcznym a nawet technicznie już ogładzo­nym i do ekspressyi podatnym. Nie ulega wątpli­wości, że p. Bandrowska jest śpiewaczką naprawdę obiecującą, diategoteż oklaskom i kwiatom nie było końca.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 18 czerwca 1916

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.