Z teatru miejskiego

 

Dziś wchodzi na afisz interesująca nowość z p. Wandą Siemaszkową w świetnej kreacyi komedyowej. Rolę tę wybrała znakomita artystka na pożegnanie z Krakowem, dając repertuarowi sceny miejskiej atrakcyjną komedyę, o charakterze pamiętnej „Urzędowej żony". Na barwnem tle „Igraszek gubernatorowej" przesuną się osławione typy oficyalnej i podzie­mnej Rosyi, jedne w groteskowem a drugie w interesującem oświetleniu,

dając obok gościa popisowe role pp. Bończy (jako pustego arysto­kraty), Stanisławskiemu, Biegańskiemu w zajmująco ujętych postaciach spiskowców. Żywa akcya sztuki daje prawie całemu personalowi pole do pokazania się w nowych rolach z pp. Gryficz-Mielewską, Górską, Czaplińską i i. oraz panami: Jednowskim, Noskowskim i Szymborskim na czele. "Igraszki gubernatorowej" powtórzone będą w niedzielę wieczorem, wtorek i czwartek.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 11 czerwca 1916

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.