Film „Oswobodzenie Polski”.

 

Z Wiednia donoszą: Przed kilku dniami ukończony został wielki film pod tytułem: „Oswobodzenie Polski”. Dochód z wystawienia tego filmu przeznaczony jest na założenie domu inwalidów polskich.

Film, osnuty na tle wypadków historycznych, począwszy od Kościuszki aż do czasów obecnych. Akcya toczy się w Krakowie, Warszawie i innych miastach polskich.

 

Premiera tego filmu odbyć się ma we wrześniu w Krakowie i w Wiedniu.

Na czele komitetu, zamującego się wystawieniem filmu „Oswobodzenie Polski" , stoi prezes Koła polskiego dr Biliński i księżna Marya Lubomirska.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 7-06-1916

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.