Henryk Sienkiewicz do dziennikarzy polskich

 

W odpowiedzi na przesłany adres otrzymało Tow. dziennikarzy polskich od czcigodnego autora trylogii list następującej treści:

            Czcigodni i drodzy koledzy!

            Dziś otrzymałem wasz zaszczytny dla mnie adres z wyrazami uznania dla mej obywatelskiej i pisarskiej działalności — i z życzeniami z powodu mego siedemdziesięciolecia. W odpowiedzi

przesyłam wam słowa najgorętszej, serdecznej podzięki i wdzięczności, albowiem wasze uznanie i wasze koleżeńskie dla mnie uczucia są mi najlepszą nagrodą za długoletnią moją pracę, która była tylko częścią pracy ogólnej, podjętej i prowadzonej przez literaturę i dziennikarstwo dla dobra Ojczyzny i Narodu. Więc dziękuję wam, jako kolega kolegom i jako towarzysz z pod tej sam tj chorągwi, a na wasze życzenie odpowiadam życzeniem, abyśmy, jako żołnierze „wojującego kościoła polski“, mogli jak najprędzej oglądać jego ostateczny tryumf.

            Z głęboką czcią i wdzięcznością

Henryk Sienkiewicz

Vevey, 24 maja 1916.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 4 czerwca 1916 

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.