Z teatru miejskiego im. Słowackiego.

 

(„Madame Sans Gene” Sardou)

występ p. Wandy Siemaszkowej w Madame Sant Gene zgromadził liczną publiczność. Uwaga skupiła się na p. Siemaszkowej i p. Stanisławskim.

 

„Madame Sans-Gene w interpretacyi p. Siemaszkowej miała podkład farsowy. Artystka podkreślała silnie wszystko to, co ironizowało figurę tytułową i w tej tendencyj szła nieraz za daleko, Bądź co bądź jednak figura Madame Sans Gene tętniak szczerym realizmem. Stosowanie ostrych akcentów byłoby jednak wskazane.

 

 

Napoleon p. Stanisławskiego jest najlepszym Napoleonem jakiego widzieliśmy od szeregu lat w Krakowie. Artysta znakomicie wcielił się w postać imperatora i doskonale wydobywał wszystkie najdrobniejsze odcienia swej roli.

 

Całość przedstawienia chromała. Nasuwało się mimowoli porównanie z przedstawieniem tej samej sztuki w teatrze ludowym — na korzyść tego drugiego.

 

Tempo przedstawienia również posiadało braki.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 30-05-1916

 

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.