Pożegnalne występy dyr. Solskiego.

 

Dzisiaj i jutro występuje dyr. Solski po raz ostatni za obecnej gościny, przypomniawszy nam w cyklu swych występów kilka świetnych postaci ze swego repertuaru. Dzisiaj występuje dyr. Solski w „Carze Samozwańcu" a jutro w „Judaszu z Kariothu" — którym żegna teraz naszą scenę.

 

 

We środę wystawia teatr miejski »Pigmaliona" Shay'a z p. Bończą i panią Solską w rolach głównych, we czwartek „Ciocia z Konfleur", która zeszła z afisza w pełni powodzenia. Od soboty rozpoczynają się gościnne występy p. Wandy Sieniaszkowej, której od czterech lat nie widzieliśmy na naszej scenie. Wizytę świetnej artystki powita publiczność nasza z wielkiem zadowoleniem, gdyż węzły sympatyi, łączące ją z Krakowem czynią z każdej jej gościny miłą atrak-cyę dla bywalców teatru. P. Siemaszkowa rozpoczyna swą gościnę kreacyą Młynarki w „Zaczarowanem Kole" dyr. Rydla, jedną z celniejszych w bogatym repertuarze artystki.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 16-05-1916

 

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.