Rocznica urodzin Sienkiewicza

 

Prof. Ignacy Chrzanowski przypomina w „Głosie Narodu", że właśnie na obecny czas przypa­da siedmdziesięciolecie urodzin Sienkiewicza. Przed dwoma miesiącami podnieśliśmy już zna­czenie tej pięknej daty dla naszego narodu.

Szkoda wielka, że rok wojny nie pozwala nam na złożenie takiego zbiorowego hołdu znakomi­temu pisarzowi, jaki mu się należy za te nie­zmierne zasługi, które oddal polskiej literaturze.

Niestety,

wojenny czas wysunal na plan pierwszy naszego życia publicznego tak tragiczne i palące kwestye, iż społeczeństwo polskie musi odłożyć złożenie podobnego hołdu do czasów pokojo­wych, kiedy surmy wojenne ucichną.

Cała prasa polska podziela ten pogląd, co wy­rażono w szeregu artykułów i artykulików przed dwoma miesiącami. Poświęcono już wówczas poważne słowa tej pięknej rocznicy. Na tym skrom­nym hołdzie trzeba dziś, niestety, poprzestać.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 7 maja 1916

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.