Teatr ludowy. („Hanusia", senne marzenia, G. Hauptmana).

 

Wystawiona w teatrze ludowym we wtorek po raz pierwszy „Hanusia" była dalszym dowodem, że nasza druga scena spełnia wybornie swoje zadanie. Dała też sztuce poetyckiej Hauptmana piękną oprawę dekoracyjną.

 

Główną rolę odegrała p. Poleńska. Środkami dyskretnymi osiągnęła poważny sukces. Unikała wszelkich niepotrzebnych wybuchów. Grą skupioną, pełną uczuciowości, wydobyła ze swej roli wszystkie akcenty bólu, rozpaczy, radości, a nadewszystko naiwności.

 

 

Liczne kwiaty, które jej wręczono po pierwszej odsłonie, były słuszną nagrodą za bardzo piękne, i szlachetne wykonanie roli.

 

Odznaczył się również p. Helleński, jako nauczyciel. Grał z przejęciem i z siłą. — P. Polesiski stworzył mocną posłać ojczyma bardzo realistyczną i pełną prawdy i rozmachu.

 

Cały zespół grał strojnie. Chóry wywiązaly się bardzo dobrze ze swego zadania.

 

„Hanusia" może liczyć na pełne powodzenie. lik

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 04-11-1915

 

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.