Jak będzie wyglądać teatr w przyszłości?

 

Francuzi, pragnący stale i zawsze iść na czele cywilizacyj i kultury, mimo ciężkich czasów nie zaniedbują wcale swej działalności na wszystkich prawie polach, zakresach i dziedzinach. Niedawno opracowano w Paryżu plany nowożytnego teatru, uwzględniając w nich wszelkie możliwe ulepszenia i zdobycze techniki. Przedewszystkiem więc w teatrach nie będzie w przyszłości dobrych i złych miejsc, gdyż cała sala będzie miała jedno sklepienie betonowe, spoczywające na głównych murach. a nie spierane lub podtrzymywane przez jakiekolwiek słupy i filary. Z każdego miejsca będzie można jednakowo i doskonale obserwować scenę a każde miejsce będzie stojącem osobno krzesłem, tak, iż w ten sposób nie będzie nikt narażony na trącanie łokciem sąsiada. Leże są obszerne i budowane akustycznie, tata zaś widocznie oświetlać będą wyłącznie reflektory, aby uniknąć rażącego światła elektrycznych lamp.

 

 

Scena będzie zaopatrzona we wszystkie ulepszenia techniczne. dzięki czemu przerwy między aktami skrócone będą do kilku minut, które zupełnie wystarczą do gruntownej nawet zmiany dekoracyi. Dla widzów będą urządzone windy przy których pomocy będzie się dostawać do swych miejsc. Schody służyć będą wyłącznie tylko do wyjścia z teatru po ukończeniu przedstawienia. Doskonale wyszkolona służba, której pod tron natychmiastowego wydalenia nie będzie wolno brać żadnych napiwków, będzie przeznaczona do usług publiczności.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 21-01-1915

 

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.