Z Teatru Miejskiego. ("Na łeb na szyję" farsa w 3 aktach Bissona i Silvaina).

 

Repertuar teatru miejskiego biegnie na łeb na szyję. Wyjątkowe czasy obniżyły rzecz naturalna poziom wymagań stawianych naszej scenie, ale mimo to trzebaby utrzymać pewną granice między farsami a farsami. Tłusta banalność sobotniej premiery nie wydaje się być dostateczną przyczyną do wprowadzenia jej do teatru miejskiego. Zarówno „Debiutowi mojej siostry" jak i farsie „Na łeb na szyję" jest bardzo nie swojsko w teatrze Słowackiego. Widzowie czują się zaskoczeni, poniekąd artyści — a także tradycye....

 

 

Czyż nie byłoby rzeczą, wdzięczniejszą wystawić „Śluby Panieńskie" — albo „Oj młody młody" z Jerzym Leszczyńskim? Z tym świetnym artystą możnaby wznowić cały szereg sztuk, na których byłoby pełno — dotychczas pokazano go tylko „w drodze do piekła," — a gdzie czyściec? gdzie niebo?

 

Artyści grali bardzo dobrze.

 

Panowie Grabowski i Szymborski bawili publiczność swym humorem. Sekundował im dzielnie p. Żarski, tylko maska twarzy wydała się nam przesadzoną. Bardzo wesołą i miłą Florentyną była p. Bednarzewska„ P. Noskowski budził często homeryczny śmiech. Nudnawą treść sztuki ożywiały swą grą filuterną panie Górska i Jarszewska.

 

Reżyserya stonowała, o ile to było możliwe, jaskrawości sobotniej premiery.

 

T. K

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 19-01-1915

 

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.