Z teatrów. (08-09-1914)

 

Teatr Letni Dziś „Obrona Częstochowy".

 

Teatr Polski Dziś „Alzacya", szuka patryotyczna Leroux i Camill'ea, która codziennie sprowadza tłumy publiczności.

 

Teatr Nowości. Dziś widowisko składane: akt drugi „Targu na dziewczęta", akt drugi „Wesołej wdówki" i nowe, divertissement baletowe, złożone z licznych tańców narodowych.

 

 

Teatr Nowy. Dziś „Złota ciocia".

 

Teatr Popularny (Kaliksta 5). W sobotę 12 b. m. reżyser zapowiada otwarcie sezonu niezmiernie aktualną i efektowną sztuką p. t „Placówka" przerobioną ze znakomitej powieści Bolesława Prusa przez I. Popławskiego i S. Staszewkiego" Rzecz, jak wiadomo rozgrywa się na tle walk polskich chłopów z niemieckimi kolonistami, którzy jak obecna chwila wskazuje, byli co przeważnej części i szpiegowskiemi forpocztami przygotowującemi ułatwienie dla planów wojennych państwa Niemieckiego.

 

Kuryer dla Wszystkich, 08-09-1914

 

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.