(kd) Szpieg prowokator,

 

 

sztuka w 3 aktach Stefana Turskiego na tle obecnych stosunków w Królestwie Polskiem, Teatr ludowy wystawił w dniu wczorajszem po raz pierwszy Szpiega prowokatora przy szczelnie wypełnionej sali. I nic dziwnego. Akcya toczy się w ramach natężonej uwagi, niepozbawionej tu i ówdzie głębszych aluzyj z życia społeczno-wyzwalającego na terenie Królestwa Polskiego. Przed oczyma widzów roztoczył utalentowany autor cały szereg obrazów i fragmentów, w których szpieg-prowokator pierwszorzędną odgrywa role. Rola to potworna, straszna, wywołująca treścią swą uczucie zgrozy. Sztuka dobra wiec i gra artystów była dobrą.

 

 

Pp. Kolman, Urbanowicz, Gajewska, pp. Turski, Bienin, Szkudelski, Łuszczewski, Brzewski — wywiązali się świetnie ze swego zadania. P. Besiadeckiemu należy się osobna wzmianka za piękną grę, miejscami miękko i subtelnie przeprowadzoną. Autora wywoływano kilkakrotnie, darząc burzliwymi oklaskami. Sztuka ma zapewnione powodzenie.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 05-09-1914

 

 

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.