Kultura

„Ambrosja”. Sentymentalna komedja (Miss Ellen Hall w roli Ambrosji). Pani Crafton stanowczo opiera się małżeństwu swej córki ze skromnym urzędnikiem biurowym. Betty jednak kocha go prawdziwie i nie chce słuchać perswazji matki. Ta udaje się wreszcie do hypnotyzera i prosi, aby wyleczył Betty z uczucia, które zwichnie jej życie. Niestety jednak, hypnotyzer był niecnym szarlatanem i zamierza skorzystać z łatwowierności p. Crafton. Przy pomocy przyjaciół porywa pokryjomu Betty i kiedy zrozpaczona matka obiecuje ogromną sumę pieniędzy temu, kto pomoże odnaleźć jej córkę — przyrzeka, że łatwo będzie mógł to uczynić, dzięki swej mocy wewnętrznej.

Dramat mistyczny z Magdą Sonią w roli głównej. Własność ajencji „Corso"

Jest to utwór, rozgrywający się w epoce współczesnej, lecz jednocześnie mistyczno-fan- tastyczny. Młody człowiek jest posiadaczem talizmanu w kształcie serca, na którym znajduje się napis: „Gdy spojrzysz na mnie — spełni się każde twe życzenie, lecz zarazem maleć i ginąć będzie wraz z tern i twoje serce, na podobieństwo mego”.

Dramat, z polskimi artystami: Mia Marą i Wiktorem Biegańskim w rolach głównych. Własność ajencji „Corso”.

 

Utwór fantastyczno-historyczny, współczesny i z czasów rewolucji francuskiej. Bardzo barwny, zajmujący i dobrze, zwłaszcza przez W. Biegańskiego, grany.

Dramat detektywny, z cyklu przygód Joe Deebs’a. Wytwórni niemieckiej, niezaznaczonej. Własność ajencji „Sfinks“.

 

Obraz wytworzony w tych jeszcze czasach, gdy Prusy marzyły o panowaniu nad światem, a ich buta i pycha — nie miały granic.

Dramat, z p. Brabant w roli tytułowej. Reżyserja Abla Gance’a. Wytwórni francuskiej „Pathe”, własność ajencji „Lux“.

I znów Francja dała nam filmę piewszorzędną, gdyż „Niewolnicę" niemal do arcydzieł zaliczyć można. Obraz ten posiada wszystkie zalety filmy francuskiej: doskonały scenarjusz, mimo jego sensacyjności — o dużej literackiej wartości, wyborną reżyserję, wspaniałą technikę, nakoniec wprost świetną grę poszczególnych artystów.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.