Kultura

Dnia 19-go b. m. w sali «Ogniska» odbędzie się koncert benefisowy pana Rolicza-Rydzewskiego, utalentowanego artysty teatru Nowoczesnego w Warszawie. Pan Rolicz-Rydzewski śpiewał 17 razy na rozmaitych koncertach dobroczynnych, dając daninę ze swego talentu, zupełnie bezinteresownie. Obdarzony pięknym głosem, wspaniałą postawą, był znakomitym wykonawcą dziarskich krakowiaków, na wieczorze noworocznym, w teatrze literacko-artystycznym. Oprócz benefisanta, urozmaicą koncert swym współudziałem panie: Bolesławska, Romówna, Bórska, pp. Gocławski (wiolonczela), Skarzyński, Mirwid, Stróżewski i inni. Mamy nadzieję, że cała piotrogrodzka kolonja tłumnie przybędzie do «Ogniska», aby dać dowód sympatji młodemu artyście i zachęcić go do dalszej pracy.

 

Głos Polski, 16-02-1917

 

Dzisiaj wraca na afisz pełna pogody i swojskiego wdzięku sztuka Józefa Wiśniowskiego „Pod blask słoneczny”, która doszła u nas liczby dziewiątego już powtórzenia, zawsze przy wypełnionej sali.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 22-02-1917

 

„Czarny Kot” występuje dzisiaj z 6-stą premierą. - W wykonaniu bogatego i interesującego programu weźmie udział cały zespół wraz z gościnnie występującym p. Benedyktem Hertzem, który wypowie szereg nowych bajek.

Na dzisiejszą premierę złożą się utwory pióra pp.: Brouwina, Dębińskiego, B. Hertza, M. Guranowskiego, A. Nullusa, Wołowskiego, Własta i in.

 

Nowa Gazeta: poświęcona wszelkim zjawiskom życia społecznego, 20-02-1917

 

Na czwartek przygotowuje scena ludowa interesującą premierę u siebie, będzie nią „Właściciel kuźnie” Jerzego Ohnet'a, mający na polskich scenach tak chlubne tradycye. Po kilkunastu latach niegrania tej sztuki w Krakowie, wznawia ją obecnie teatr ludowy, przygotowując bardzo starannie. Role głowne objęli pp.: Olska, Turowicz, Czechowska, Urbanowicz oraz panowie Frączkowski, Pilarski, Helleński i Korecki.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 22-02-1917

 

Zajmujący debiut mieliśmy wczoraj w operze: po raz pierwszy wogóle na scenie, wystąpiła w trudnej i odpowiedzialnej roli Małgorzaty w operze „Faust" młoda artystka. p. Ewa Bandrowska. Występ ten wywołał naturalnie wielkie zaciekawienie, w sferach muzycznych naszego miasta i widownia była zapełniona po brzegi. Zaznaczyć należy przedewszystkiem, że debiut wypadł bardzo dobrze i wywarł wrażenie najlepsze. P. Bandrowska posiada głos bardzo miły, miękki, o brzmieniu niezwykle szlachetnem i czystem i włada nim umiejętnie.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.