Kultura

prześliczny dramat życiowy w 2-ch seryach, w głównej roli wystąpi znakomita artystka Irena Pankau. Wspaniała wystawa, bogate stroje, niezwykła treść składa się na to arcydzieło. Wyświetla od poniedziałku dnia 12 b. m. Kino-teatr „Szuka” ul. św. Jana 6.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 13-09-1921

Z Monachium donoszą, że przybył tam słynny kompozytor włoski Puccini, autor „Toski”, „Madame Butterfly” i „Boheme”.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 23-08-1921

Obraz budzący największą sensacyę w Anglii.

Tak brzmi tytuł obrazu, który stanowi dziś główną atrakcyę dorocznej wystawy akademii królewskiej W Londynie. Autorem obrazu jest Alfred Print głośny malarz angielski. a jego stara panna jest młoda nieszczęsna miss, która utraciła narzeczonego w ostatniej wojnie, a jest jedną z tych co zapomnieć nie umieją. Artysta wyobraził ją w postawie zadumanej nad brzegiem morza i nad wodami kanału, poza któremi on śmierć znalazł, gdzieś może na polach Flandryi. Wypada z rąk dziewczyny książka, tdóra czytaniem próbowała napróżno zagłuszyć nieutulony ból.

Na wielki kinematograf wieczorny zbudowano olbrzymią arenę w Medyolanie. Aby umożliwić to widowisko zbudowany został największy aparat kinowy w świecie, z płótnem 400 kwadratowych metrów długości, co mniej więcej odpowiada powierzchni jednej strony pięciopiętrowego domu. Dawane będą przeważnie historyczne filmy.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 12-08-1921

goszczą dzisiaj najwybitniejsi artyści warszawscy. Przyjeżdżają bowiem do nas najświetniejsze gwiazdy teatrów warszawskich, jak: Janina Madziarówna. Ossorya-Brochocki, Boroński, Fotygo - Folański, Albin mistrz sztuki magicznej, Maryan Regen i in.

 

„Wieczory hurnoru" urozmaicone będą piosenką, satyrą i kalamburem. słowem tem wszystkiem... co może ubawić dowcipem, prawdziwą sztuką i wesołem podaniem.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.