Kultura

Dzisiaj po raz czwarty najświeższy utwór Adolfa Nowaczyński o „Pułaski w Ameryce" z pp. Solska-Grosserową, Górską, Drzewieckę, Czarnecką, Nowakowskim, Biegańskim, Fraczkowskim, Szymborskim i Brzeskim w rolach głównych. „Pułaski w Ameryce" powtórzony będzie jutro, w piątek „Kaligula" z p. Stanisławskim w roli tytułowej, a p. Łuszczkiewicz jako Lollia.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 26-04-1917

Dzisiaj po południu o godz. 31/2 „Snieżyczka i siedmiu karłów", wieczorem „Dookoła miłości", jutro atrakcyjna sztuka ludowa „Twardowski na Krzemionkach".

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 26-04-1917

utalentowana artystka scen poznańskiej i łódzkiej, dala się poznać Warszawie jako deklamatorka na własnym „wieczorze żywego słowa” w sali kameralnej Hermana i Grossmana. Pod względem techniki i wyrobienia wybornie postawionego a pięknego głosu, oraz drobiazgowego opracowywania interpretowanego utworu (wierszem i prozą), tudzież dosadności i świeżości wyrazu stoi kunszt p. Rychterówny, niepozbawiony oryginalnych cech, na wysokim szczeblu kultury i smaku.

Koło teatralne w Górcach pod Warszawą, powstałe z zapoczątkowania obywatela p. A. Szczecińskiego i nauczyciela p. M. Obluskiego, odegrało pcd kierunkiem literackim i reżyserskim Witolda Łaszczyńskiego czterokrotnie sztuką „Surdut i siermięga" Władysława Gutowskiego na dochód biblioteki miejscowej szkoły gminnej.

 

Świat: pismo tygodniowe ilustrowane, 21-04-1917

W mroczną i duszną otchłań suteren wielkiego miasta wprowadza nas Szutkiewicz w „Popychadle" i talentem swoim rozświeca te społeczne stosunki i pokazuje, że nawet w takich warunkach i takiem środowisku udają się moralnie zdrowe silne duchowo okazy.

Sztuka Szutkiewicza robiłaby wprost przygnębiające wrażenie, gdyby nie oryginalne ujęcie i obserwacya figur, zgryźliwy choć nie zbyt subtelny humor tu i owdzie w „Popychadle" rozsiany.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.