Kultura

Dramat w 6-ciu aktach, ze słynną tragiczką Gaił Kane w roli głównej. Wytwórni amerykańskiej „D. H. film " wł. aj. „Sarmata" .

Wyjątkowo dbały o dobór film teatrzyk ten znów postarał się o obraz pierwszorzędnej wartości, w którym naprawdę wielka amerykańska, artystka, Gaił Kane, jaśnieje całą potęgą swego niezwykłego talentu. Obraz jest b. interesujący, nieomal sensacyjny, lecz w najlepszem znaczeniu tego określenia.

 

Kino, 01-01-1920

Dramat wytwórni polskiej „Sfinks" z p. Gromnicką w roli głównej, własność tejże ajencji.

 

Obraz ten jako wytwór krajowy świadczy przedewszystkiem, o postępie techniki kinematograficznej u nas. Zdjęcia coraz ładniejsze, coraz bardziej wyrobione, gustowne wnętrza, pod względem rozmiarów i estetyki dekoracyjnej zupełnie nie ustępujące zagranicy, efektowne wyzyskanie ciekawszych fragmentów Warszawy, jak kilka ładnych, dobrze wirażowanych i utrzymanych w nastroju scen w Łazienkach, są najlepszym dowodem, że młoda nasza kinematografja pracuje i pracuje z dobrymi rezultatami.

Dramat, wytwórni nieoznaczonej, własność ajencji „Fortuna".

Filma ta pod względem treści, gry i wykonania nie zasługuje bynajmniej, by się nad nią rozwodzić.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.