Kultura

Artystka opery warszawskiej, która jako Stryjenka ze "Strasznego Dworu", Ortruda wagnerowska, Amneris z "Aidy", a ostatnimi czasy, jako Laura z "Giocondy" zwróciła na siebie w ciągu tegorocznego sezonu operowego bardzo przychylną uwagę publiczności i krytyki.


Tygodnik Illustrowany, 23/29-06-1917

Projekt, który otrzymał I-szą nagrodę w Warszawie. Autorem jego jest artysta malarz J. Tom.

Świat: pismo tygodniowe ilustrowane, 23-06-1917

wystąpi w przejeździe raz jedyny w Krakowie w sali „Sokoła" we wtorek, dn. 26 b. m. Zespół artystów baletu, złożony z 10-ciu osób, pozostaje pod kierunkiem Karola Godlevvskiego, pierwszego baletmistrza i mimika, znanego naszej publiczności z dawncyh występów w Krakowie, gdzie go swego czasu przyjmowano owacyjnie. W programie znajdują się tańce charakterystyczne, sceny pantomimiczne i ewolucye baletowe.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 23-06-1917

Sekcja Miłośników Warszawy Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego otworzyła w kamienicy Fokicrów wystawę. Dwie sklepione świetlice i charakterystyczne podwórko wypełniono okazami, wśród których wyróżniają się portrety, meble, obrazy, sztychy, latarnie, broń, wykopaliska z rynku i t. p. Bardzo zasługują na uwagę wyborne fotografje rynku p. Z. Marcinkowskiego, oraz przepyszne wzory ślusarszczyzny staromiejskiej.

Świat: pismo tygodniowe ilustrowane, 23-06-1917

Dziś i jutro „Peer Gynt” Ibsena z przepiękną muzyką Griega. Rolę tytułową odtwarza w dalszym ciągu znakomity artysta, Karol Adwentowicz.

W czwartek pierwsze przedstawienie głośnej sztuki Najdienowa „Dzieci Waniuszyna", osnutej na tle życia i stosunków mieszczaństwa rosyjskiego. Role główne grają pp.: Winiarska, Krysińska, Bachnerówna, Broniszówna, Herburtówna, Górska, Bohdafisita, Tatarkiewiczówna, Sosnowski, Kuncewicz, Buszyński, Jarniński i Węgierko. Reżyseruje P. Borowski.

 

Nowa Gazeta: poświęcona wszelkim zjawiskom życia społecznego, 19-06-1917

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.