Wrzesień 1916

Na świecie

 

I wojna światowa:

Wrzesień – Wojska bułgarskie zajmują okręg Dobrudża należący od 1913 roku w całości do Rumunii.

15 września – W czasie ofensywy alianckiej nad rzeką Sommą skierowanej przeciw wojskom niemieckim po raz pierwszy użyto w walce czołgu. Był nim zbudowany przez Brytyjczyków pojazd Mark I.

 

Pozostałe wydarzenia:

1 września – Bułgaria wypowiedziała wojnę Rumunii.

2 września – William Leefe-Robinson, jako pierwszy pilot zestrzelił niemiecki statek powietrzny nad Wielką Brytanią.

13 września – W miasteczku Erwin, w stanie Tennessee - Mary, słonica cyrkowa, została powieszona za zabicie tresera.

18 września – Woda z przerwanej zapory zalała miejscowość Desná w północno-zachodnich Czechach, powodując śmierć 62 osób.

20 września – Wiedeń: cesarz Austro-Węgier wydał dekret o przekształceniu Legionów Polskich w Polski Korpus Posiłkowy.

27 września – Lij Yasu V władca Etiopii, został odsunięty od władzy, jego miejsce zajęła cesarzowa Zauditu.

 

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/1916

 

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.