Logowanie

Nowy

Sport

Sensacyjny match footbalowy

Niedzielne zawody w Budapeszcie przyniosły sensacyjny rezultat. „Torekves", który jak wiadomo, gra w oba dni Św. Wielk, w Krakowie, zdołał uzyskać z mistrzami Węgier „Magyar Testgyakorlok Kore" rezultat 2:2. Przez ten wynik stanęła drużyna, mająca gościć w Krakowie na drugiem miejscu w rzędzie budapeszteńskich klubów.

Cracovia—Bielsko 5:0 (1:0)

Wczorajsze zawody Cracovii ze znanym u nas bielskim klubem, ściągnęły mimo dość znacznego zimna, tłumy widzów śledzących z napięciem nader interesującą grę.

 

Bielska drużyna, stanowi dla klubów polskich poważnego przeciwnika; cechuje ich spokojna i celowa gra, a że nie uzyskali ani jednego goala, to nie ich wina, lecz... nadzwyczajnej gry Cracovii, która ich do skutecznego strzału nie dopuściła. Cracovia grała wczoraj nadzwyczajnie. Napad grał b. dobrze, szczególnie środek i lewa jego strona. Przebieg zawodów:

Rodzina footbalistów

Osobliwością w świecie sportu footballowego jest drużyna, złożona z 11 braci Charlesworth w gminie Scunthropo w Anglii. Najstarszy wśród braci liczy 45 lat i jest kapitanem. Charlesworci poszukują drużyny, któraby również z 11 braci była złożona i z którąby mogli rozgrywać zawody. Poszukiwania te jednak okazują się dotychczas bezskutecznemi. Bądź co bądź osobliwy ten zespół świadczy o niezwykłej popularności, jaką football cieszy się w Anglii.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 29-03-1914

Wisła— Czarni 3:2 (1:2)

Drugi match odbył się również wczoraj na nowem „boisku" w Oleandrach między Wisłą a Czarnymi ze Lwowa. Uczestnicy odnieśli z zawodów b. ujemne wrażenie. Wina to nie samej gry któraby była niezwykło interesująca, lecz fatalnego wprost boiska, uniemożliwiającego rozwinięcie jakiegokolwiek prawidłowego ataku. Przedewszystkiem boisko to nie ma należytych wymiarów, następnie gracze bez przerwy potykają się o wystające darnie i kretowiska.

Wyniki matchów poza krajowych

Jedyny match o mistrzostwo we Wiedniu między „Wacem" a „Sportclubem" zakończył się bez rozstrzygnięcia 2:2.

Simmering – Amatorzy 1:0.

Germania (Schwechat) – Rudolfshugel 1:0; Floridsdorf – Red Star 3:0.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Polityka prywatności…

Akceptuję

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.