Dwóch oficerów ciężko rannych w pojedynku

Insbruck.

W sali szermierczej w tutejszych koszarach piechoty, odbył się wczoraj pojedynek na szable między jednym oficerem insbruckiego garnizonu a słuchaczem uniwersytetu. Oficer odniósł ciężkie rany.

 

Warunki pojedynku były: Ciężkie szable kawaleryjskie, walka trwa aż do zupełnego fizycznego wyczerpania walczących.

 

Oficer dostał trzy cięcia w głowę, z których jedno odcięło mu ucho; akademik ów został tylko lekko ranny. Stan oficera, którego przewieziono do szpitala wojskowego, jest niezwykle ciężki.

 

Powodu pojedynku szukać należy w zatargu między oficerami a studentami, członkami tutejszej korporacyi. Oficerowie w pewnym nocnym lokalu śpiewali słowiańskie pieśni, które stały się powodem pojedynku. Wielu studentów wyzwało oficerów. Odbyły się już dwa pojedynki, zakończone ciężkiem pobiciem oficera.

 

Trzeci pojedynek odbędzie się również w tych dniach.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 15-05-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.