Pogrzeb lorda Northcliffe w Londynie

W (...) była ceremonia pogrzebu angielskiego króla dziennikarskiego, lorda Northcliffe. Redakcye pism będących jego własnością oraz rodzina zmarłego, otrzymały tysiące depesz kondolencyjnych ze wszystkich zakątków świata. Dziennik angielskie podniosiły ideowość i wielą siłę charakteru nieboszczyka. Pogrzeb jego był wielką angielską manifestacyą narodową. Ilustracya powyższa przedstawia moment przeniesienia zwłok lorda Northelifie do katedry westministerskiej, która nie była w stanie pomieścić w sobie wszystkich delegacyi. - Na pogrzebie obecnych było 7-niu braci zmarłego, ambasadorowie państw obcych, a nawet Lloyd Geroge, zwalczany stale przez prasę lorda Northeliffe, wysłał na pogrzeb swego przedstawiciela.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 28-08-1922

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.