Krwawa tajemnica Madrytu.

Zbrodniarką nie jest nasza rodaczka.

Madryt, 9 czerwca.

W dniu dzisiejszym ekshumowano zwłoki Evansa Lefevre'a, syna adwokata z Montrealu, który zmarł w Madrycie wśród tajemniczych okoliczności. Ubezpieczył się on, jak i wiadomo na życie, na korzyść jednego z polityków hiszpańskich, który miał oddać następnie sumę ubezpieczeniową awanturnicy, używającej polskiego nazwiska i tytułującej się księżną Wiśniewską, z którą polityk ów był w ścisłych stosunkach.

 

Obecnie okazało się, że rzekoma księżna Wiśniewska urodziła się w Paryżu w 181 i nazywała się Anna Maryą Solange. W czasie swego awanturniczego żywota występowała ona pod różnemi nazwiskami i zwała się z kolei Janiną Meris, Joanną Mery, hrabiną Solange, hrabiną de Mussy, a także hrabiną de Gremm.

 

Dziennik „Informaciones” wyjaśnia sposób w jaki awarturnica ta poznała się z jednym z polityków hiszpańskich, który akceptował zapisanie na swoje imię sumy ubezpieczeniowej na kilka dni przed tajemniczym zgonem Fvansa Lefevre'a.

 

„Księżna” przybyła do Madrytu w r. 1912, zaopatrzona w rekomendacye osobistości francuskich, przedstawiające ją jako dyrektorkę i właścicielkę wydawnictwa „Da Rewie diplomatique”, co otworzyło jej wejście do madryckich kół politycznych. Przed wojna, zniknęła ona nagle z Madrytu.

 

Śledztwo w sprawie zejścia ze świata Lefevresa toczy się w dalszym ciągu.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 12-06-1922

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.