Straszna katastrofa lotnicza.

Podczas Zielonych świąt mieszkańcy Folkestone byli świadkami strasznej katastrofy lotniczej. Oto aeroplan kursujący state między Londynem a Paryżem zepsuł się w drodze i spadł niedaleko wybrzeża w morze, helo wspomnianej miejscowości. Zginął przy tern lotnik i dwaj pasażerowie. Przybyły w międzyczasie na miejsce wypadku okręt ratowniczy z Folkestone zastał już tylko szczątki aparatu, wyzierające z wody i dwa trupy strasznie poranione. Opadał kołysał się na wodzie jakiś papier. Byt to paszport niejakiego Pawia Coroll, kupca paryskiego, który przybył przed paru dniami wraz z swym bratem do Londynu dla załatwienia ważnych interesów handlowych.

Spiesząc się z powrotem do Paryża w ostatniej chwili zdecydował się jechać samolotem, Podczas gdy brat Jego wyruszył okrętem Maid of Orleans i był z oddali świadkiem katastrofy. Kupiec Corali zamknięty w kabinie samolotu nie mógł się z niej wydostać w czasie spadania aparatu. Gala jego dotąd nie znaleziono. Do kostnicy w Folkestone przywieziono dwa trupy: pilota francuskiego Morim i znanego w Londynie lekarza Gordon Ley.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 12-06-1922

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.