W wieku lat 146 nowożeńcem.

Historya nieomal nie do wiary opowiada ,Petit Parisien" z Konstantynopola. Żyje tam człowiek naistarszy dziś w świecie, Turek, zwący się Zaro. Pomimo, że liczy lat, 140, cieszy się najlepszem zdrowiem, aczkolwiek nie zachowywał ładnych t3pecyaltiych systemów prowadzenia życia. Do lat 110 Zaro był posługaczem publicznym w porcie Bosforu. Potem zajęcie to zmienił na miejsce portyera jednej ze stambulskieb fabryk amunicyi, które osiągnął dzięki swej popularności. W roku 90-tym życia spotkała go nieoczekiwana niespodzianka: nowych zębów, które mu się wyrznęły.

Równocześnie łysą już, zupełnie dotychczas głowę pokryła bujna, świeżo narosła, czupryna. W czternaście lat, później lekarze, badając jego organizm, dobadali się w nim trzeciej nerki. Skutkiem tych anatomicznych osobliwości otrzymał niemało ofert od amerykańskich lekarzy. Wówczas poślubił dwudziestopięcio letnią Turczynkę i łącząc przyjemne z pożytecznem wyjechał w podróż poślubną do Ameryki. Wielkie zmartwienie dla niego stanowi 92 letni syn, który w przeciwieństwie do ojca jest bardzo słabowity, niezdolny do pracy i musi być utrzymywany przez ojca.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 11-10-1921

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.