Ośla miłość.

Duński cyrk Mandoling posiadał od lat dwunastu osła, noszacego nazwę „Romea”. Zauważono, że osioł ten objawiał szczególne przywiązanie do klaczy, stojącej obok niego w stajni. Ilekroć klacz miała wyjść na arenę, osioł krzyczał i uspokoit się dopiero, gdy powracała na swe miejsce w stajni. W łych czasach właściciel sprzedał kilka koni dyrektorowi innego cyrku szwedzkiego, wśród tychże zaś pomienianą klacz. Od tego czasu osioł zachowywał się nadzwyczaj dziwnie. Począł on tak zapamiętale bić głowa w ścianę, że sprowadzono aż weterynarza, który uznał, że przyczyna tej dziwnej jego melancholii jest tęsknota. Próbowano więc postawić obok niego innego konia. Ale osioł w dalszym ciągu walił głową w ścianę, dopóki jej sobie nie roztrzaskał. — Histotyę tę powtarzamy za pewnym duńskim dziennikiem, na który spada za nią odpowiedzialność.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 27-09-1921

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.