Strajk w Anglji.

Londyn, 3.4. (Pat. Reuter) Położenie strajku w Anglji nie zmieniło się. Zarówno właściciele kopalń jak i robotnicy nie chcąc ustąpić ze swego stanowiska, licząc prawdopodobnie nie interwencję rządu.

 

Jakkolwiek rząd uważa położenie za bardzo poważne, to jednak w obecnej chwili interwencja rządu wydaje się nieprawdopodobną.

 

Na wtorek wyznaczone zostało posiedzenie komitetu wykonawczego robotników transportowych, a na środę posiedzenie komitetu wykonawczego kolejarzy. Na posiedzeniach tych zapadnie prawdopodobnie uchwała co do stanowiska odnośnych robotników związków zawodowych wobec strajku górników.

 

Celem oszczędzenia węgla ograniczono znacznie ruch pociągów. Ma być również zmniejszony przydział węgla, który będzie wynosił na rodzinę tygodniowo 50 kilogramów.

 

Kurjer Poznański, 05-04-1921

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.