Odebrał sobie życie, aby przemówić z poza grobu.

Paryż, w lutym.

„Martin” paryski otrzymuje z Londynu wiadomość, która nie przejdzie zapewne bez wrażenia wśród naszych spirytystów. Oto telegramy z Nowego Jorku donoszą, że profesor chicagowskiego uniwersytetu, Bratford, odebrał sobie życie, ażeby poddać spirytyzm doświadczeniu naukowemu. Profesor Bratford, który był osobnikiem bardzo znanym w chicagowskich kotach okultystycznych, doszedł niedawno do przekonania, te jedynym środkiem oparcia na podstawie naukowej kwestyi kontaktu pomiędzy żywymi i zmarłymi, jest nawiązanie tego kontaktu pomiędzy dwojgiem osób, żyjących ze sobą w jaknajlepszej harmonii, przyczem oczywiście jedna z tych osób po, rzuciłaby ten gwint dobrowolnie, aby następnie dać znać tej drugiej osobie o swem pozagrobowem istnieniu.

 

Prof. Bratford nawiązał w tym celu za życia stosunki z pewną panną z Chicago, poczem odebrał sobie życie. Według ostatnich wiadomości, panna ta nie otrzymała jeszcze żadnego sygnału z tamtego świata.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 18-02-1921

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.