Opodatkowanie... żebraków.

Oryginalny projekt Rady m. w Budapeszcie.

Budapeszt, 16 lutego

W wynajdywaniu nowych źródeł podatkowych na pierwszem miejscu staną niewątpliwie ojcowie miasta Budapesztu. ‚lak donoszą z Budapesztu, zamierzają tamtejsze władze komunalne przeprowadzić opodatkowanie żebraków. Policya. budapeszteńska .stwierdziła w ostatnich czasach, iż żebracy cieszą się bardzo dużemi dochodami, wśród żebraków wynaleziono nawet Jednego, który jest wielokrotnym kamienicznikiem.

Dowiedziawszy się o tem, zainteresowało się tą sprawą także węgierskie ministeryurn handlu i radca ministeryalny baron Pongracz oświadczył, iż uda mu się przy pomocy władz policyjnych wynaleźć bogatych żebraków, mimo, iż jest to rzeczą trudna, albowiem żebracy umieją dobrze swój majątek ukrywać.

 

Prawdopodobnie wyniknie teraz pomiędzy rządem węgierskim a administracyą miejską, spór o to, czyj budżet korzystać będzie w przyszłości z sum podatkowych, ściąganych od żebraków.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 18-02-1921

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.