Hyper-dżadz,

nowy taniec londyńskiego towarzystwa.

Nowy sezon balów, wieczorów, wesołości, strug szampana i łez, tragedyi serc i kieszeni ojców zainaugurował w Londynie „Hyper-dżadz, godny nastenca prostego i skromnego dawniej „dżadza. Wynalazca opisuje swój nowy choreograficzny akt następująco:

 

„Hyper-dżadza test to połączenie ,,dżadza" i „foxtrotta”, ze wschodniemi waryacyami do melodyi tama. Muzyka zaczyna się monotonnym oryentalskim tematem, do którego tańczy się rica-trotta". Następuje kawałek „tanga”, który potęguje się do szału „dżadza”, aby się kończyć znowu „foxtrottemn. Główną cześć hyper-dżadza stanowi „walc” pełen niezwykłych skrętów, pochylań, i załamań. Najciekawsze „pas” tańca to ten krok, w którym para stoi na jednej nodze, a drugą w powietrzu trzyma nieruchomo pod kątem prostym. Następnie potem zupełnie inna kombinacya: tańcząca para przyjmuje pozycyę czołgającą, w której porusza się niezgrabnie po ziemi na kształt pary raków.

 

Do pełzania brzuchami po ziemi i chodzenia na głowie stąd już bardzo niedaleko.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 14-01-1921

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.