Europejskie małe państwa w niebezpieczeństwie.

Orędzie Wilsona.

(Telegram „Ilustr. Kuryera Codz.”)

Wiedeń, 11 stycznia. Dnia 9 b. m. - jak donoszą z Waszyngtonu – odbył się bankiet Partyi Demokratycznej, na którym odczytano zapowiedziane Oredzie Wilsona. W orędziu tem Wilson zapowiada, że z kwestyi Ligi Narodowej zrobi hasło wyborcze, ażeby przekonać się o istotnych zapatrywaniach kraju. Traktatu pokojowego nie można zmienić. Można tytko zawrzeć osobny pokój z Niemcami, co przysporzyłoby Ameryce wiele kłopotu. Usunięcie się Stanów Zjednoczonych z Ligi Narodów stanowiłoby groźne niebezpieczeństwo dla małych państw Europy.

 

Partya Demokratyczna powzięła rezolucyę zapowiadającą bezwzględne poparcie Bonowi w jego zabiegach o ratyfikacyę traktatu pokojowego, a co do senatorów, którzy robią obstrukcyę tej ratyfikacyj oświadczyła, że zasługują na pogardę świata.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 14-01-1921

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.