Skandal w radzie miejskiej w Berlinie.

W dniu bm., jak donoszą pisma berlińskie, sala posiedzeń rady miasta Berlina była widownią skandalicznej bójki między radnymi. Magistrat berliński postawit wniosek o podwyższenie należytości za utrzymywanie chorych we wszystkich szpitalach. Wniosek ten zwalczali energicznie socyaliści niezawiśli, jakkolwiek gmina berlińska jest potwornie zadłużona i jakkolwiek drożyzna i brak środków żywności dale się szpitalom tamtejszym dotkliwie we znaki. W dyskusyi nad tą sprawą przyszło najpierw do gwałtownej polemiki, a następnie do czynnej bójki między socyal. niezaw. a resztą zgromadzenia bada miasta podzieliła się na dwa obozy, które z pięściami rzucany się na siebie. Radni bili się wzajemnie, lżyli i wypychali, posiedzenie ostatecznie przerwano.

 

Posiedzenie to odbywało się zresztą pod ochroną silnych oddziałów wojska, albowiem obawiano się gwałtownej demonstracyi bezrobotnych. Demonstracya jednak bezrobotnych miała charakter spokojny, a w ratuszu zjawiła się ich tylko delegacya.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 14-01-1921

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.