Anglia spieszy z pomocą Polsce.

Z miarodajnych kół angielskich otrzymujemy informacyę: Rząd Wielkiej Brytanii przyznali na rok 1920, w celu niesienia pomocy Europie centralnej, kredyty ogółem do 22 milionów 500 tysięcy funtów szterlingów. Ponadto przesyła się obecnie dla Polski, na potrzeby ludności wschodnich kresów kraju, która zbiegła tamże przed inwazya bolszewicką, konserwy, wartości około 300 tysięcy funtów. Ostatnio udzielono Polsce kredytu na 1 milion 500 tysięcy na wełnę i maszyny. oraz 280 tys. na następujące surowce: 1800 ton miedzi, 25 ton antymonu, 100 ton aluminium, 20 ton cyny, 10 ton rtęci, 100 ton skór podeszwowych.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 26-11-1920

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.