Krwawa zbrodnia szaleńca.

Ojciec w przystępie obłędu podpala dom, zabija żonę i dwoje dzieci i popełnie samobójstwo.

Paryski ,,Le petit Journal" podaje szczegóły krwawej tragedyi, która rozegrała się przed kilku dniami w Ramber-Villers.

Józef Vallence, zamożny właściciel willi, po powrocie do domu z dalekiej wycieczki w ataku ostrego szału podpalił willę. Następnie uzbrojony w siekierę wszedł na pierwsze piętro i rzucił się na swoją żonc, która która w. przeddzień dała życie dziecku. Brocząca krwią ze straszliwych ran, zadanych jej w głowę i pierś, mme Vallence zaczęła przeraźliwie krzyczeć i na pomoc jej przybiegła 12-letnia córka.

 

Szaleniec, dostrzegłszy ją pochyloną nad matką, chwycił wiszący na ścianie karabin, zastrzelił córkę i nowonarodzone niemowlę i ze ścinającym krew w żytach wrzaskiem słyszanym przez sąsiadów, pozbawił się życia strzałem wymierzonym w głowę, który mu strzaskał czaszkę. Przerażeni sąsiedzi, widząc pożar i słysząc strzały, zbiegli się tłumnie do otoczonej kłębami dymu willi i zdołali uratować troje maleńkich dzieci, które uciekłszy na strych, nie padły ofiarą krwawej furyi ojca. Żona Vallence'a, trzymająca w ramionach trupa zastrzelonego niemowlęcia, śmiertelnie ranna zmarła w godzinę' po wyratowaniu jej z tonącej willi.

 

Charakterystycznem jest, że Vallence nie był alkoholikiem, nie zdradzał nigdy objawów roztroju nerwowego i odznaczał się delikatnością i łagodnością.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 01-07-1920

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.